Wczytuję dane...
Model: SECUSTIC-ATLANTA-F9
Kod producenta: SECUSTIC-ATLANTA-F9
Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Hoppe
KLAMKA HOPPE SECUSTIC
Długość trzpienia 37mm, rozstaw śrub 43mm (uniwersalne do wszystkich okien).
Jednym ze sposobów na lepsze zabezpieczenie się przed włamaniem przez okno jest wymiana klamek. Nawet okna ze standardowymi okuciami mogą stawić większy opór włamywaczowi.
Okno z klamką Secustik w kolorze stali 
 
Przesunięcie okucia okiennego od zewnątrz to metoda często stosowana przez wyspecjalizowanych włamywaczy. Odpowiednio podważając skrzydło okienne śrubokrętem, potrafią oni otworzyć je w kilka sekund, nie robiąc hałasu i w zasadzie nie pozostawiając śladów. Można ustrzec się przed taką sytuacją stosując np. klamkę Secustic®.

Klamka okienna Secustik® dla lepszej ochrony przed włamaniem

Klamka wyposażona jest w opatentowany mechanizm blokujący, który zwiększa zabezpieczenie okna przed otwarciem od zewnątrz. Obracając klamkę prawidłowo od środka, okucie się przesuwa i okno otwiera się. Gdy próbujemy popchnąć okucie, podważając skrzydło śrubokrętem od zewnątrz, mechanizm blokuje przesuw okucia, co utrudnia otwarcie okna w niepożądany sposób. Element zaskoczenia włamywacza ma spowodować, że zrezygnuje on z próby spenetrowania domu.

Klamka podczas przekręcania wydaje charakterystyczny dźwięk, który przypomina odgłos wydawany przez zamek cyfrowy sejfu. Dźwięk ten świadczy o tym, że mechanizm blokujący jest aktywny.

Klami dostępne są w różnych kolorach. Najczęściej wybieranymi kolorami są:

  • srebrne aluminium f1,
  • stal szlachetna tytan f9,
  • stare złoto f4 (kolory uzyskiwane w procesie galwanicznym tzw. anodowania), 
  • biały
  • Brąz.

Montaż klamki jest prosty. Aby zdemontować starą klamkę, wystarczy podnieść nakładkę rozety i odkręcić 2 śrubki. W ten sam sposób przykręcamy następnie klamkę Secustik®.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...