Wczytuję dane...
Model: Nyxon-Green-70mm
Kod producenta: Nyxon-Green-70mm
Waga produktu: 5 kg
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 84 godzin
Koszt wysyłki od: 35.00 PLN
Producent: Penosil Krimelte

Jednostką sprzedaży jest 1m podwaliny balkonowej.

Czas realizacji na wykonanie podwaliny NYXON Green wynosi ok 10 dni. Każde zamówienie wykonywane jest pod indywidualny wymiar klienta.

Ilość zakupowa to łączna ilość metrów wszystkich potrzebnych podwalin w konkretnej wysokości, grubości i systemie. Dopiero w uwagach w koszyku rozpisujemy w jakich rozmiarach mają być poszczególne podwaliny. Maksymalna długość podwaliny w jednym kawałku to 1,2m, więc jeżeli podwalina ma mieć np 1,8m, to otrzymają Państwo 2 kawałki: 1,2 i 0,6m z wyfrezowanymi otworami do połączenia kołkowego oraz kołkami do połączenia podwalin ze sobą.

Do łączenia podwaliny polecamy dodatkowo klej np Illbruck SP025 który dodatkowo uszczelni połączenie. Klej polecamy stosować także do sklejenia i uszczelnienia połączenia między podwaliną a oknem oprócz odpowiedniej długości śrub do skręcania.

Podwaliny stabilizuje się i mocuje do betonu przy pomocy odpowiednich rozmiarów kątowników ciesielskich, dostępnych w naszym sklepie. Do przykręcania łączników do podwaliny używamy wkrętów do drewna natomiast do betonu kołków rozporowych - łączniki posiadają najczęściej różne średnice otworów więc spokojnie można stosować do nich różnego rodzaju wkręty i kołki.

Grubość, Wysokość oraz system pod jaki ma być wykonane frezowanie wybieramy z listy.

Przykład zakupu: Jeżeli posiadamy np 2 szt drzwi balkonowych w systemie Veka Softline 82 o szerokości 1,8m każda, łącznie potrzebujemy 3,6m podwaliny i liczba ta jest właśnie ilością zakupu. Z listy wybieramy System Veka Softline 82, oraz grubość 70mm która będzie odpowiednia do okna o grubości 82mm. Jeżeli wysokość gotowej posadzki od chudego betonu wynosci np 22cm, w takim razie wysokość podwaliny powinna wynosić 21cm. Zakładamy oczywiście ze posadzka nie jest jeszcze wykonana.

Do nowych okien o grubości 80-90mm stosuje się podwaliny 70mm. Do starszych okien 5 komorowych o grubości 70mm należy wybrać podwaline 60mm.

Wybór systemu okiennego służy do wykonania odpowiedniego frezowania dopasowanego do okna.

Wysokość podwaliny zależy od grubości warstwy docieplenia i posadzki w budynku.

Pod podwaliną dobrze jest zostawić ok 1cm luzu w celu wypoziomowania okna.

Podwaliny można skracać, oraz zmniejszać ich wysokość przy pomocy odpowiedniej piły z tarczą do drewna.

Do wypoziomowania okna polecamy podkładki montażowe do wysokich obciążeń dostępne w naszym sklepie. Ciężkich okien nie powinno się poziomować przy pomocy klinów montażowych tylko przy pomocy podkładek które równomiernie przejmują obciążenia. Pozostałe szczeliny można wypełnić pianą poliuretanową która powinna być zabezpieczona przed wilgocią. Z zewnątrz np fartuchem EPDM, od środka np folią w płynie. Wszystkie potrzebne materiały do ciepłego montażu dostępne są w naszym sklepie.

Kształt zamka także wybieramy z listy odpowiednio do profila okna.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...