Wczytuję dane...
Model: ILL-ME508-DUO-70/25M
Waga produktu: 1.0000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 12.00 PLN

Taśma z jednej strony pokryta jest na całej powierzchni bardzo mocnym klejem który przyklejamy do muru a z drugiej strony posiada pasek do przyklejenia na okno. Tak więc możemy zamontować taśmę standardowo - na przemian w nowo montowanych oknach oraz naklajając taśmę tylko z jednej strony na okna już zamontowane.

Jest to taśma uniwersalna o zmiennym oporze dyfuzyjnym do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz. Folia działa "inteligentnie" dostosowując opór do zmiennych warunków atmosferycznych dzięki czemu pracuje nie tylko zimą jak zwykłe taśmy do ciepłego montażu ale także latem zmieniając kierunek przepływu dyfuzji pary wodnej do suchych pomieszczeń zatem jest to zdecydowanie skuteczniejsze rozwiązanie od tradycyjnych taśm.

Dodatkowo bardzo mocny klej na całej powierzchni taśmy zapobiega pękaniu tynków czy "obwisanie" tynku na nadprożu jak w taśmach posiadających tylko pasek do klejenia a pozostała powierzchnia wisi w powietrzu.

Polecamy stosowanie taśmy z primerem Illbruck ME902 w sprayu. Jest to środek który jednocześnie gruntuje powierzchnie jak i zwiększa moc klejenia, posiadając w sobie klej. W takim połączeniu można montować taśmy także w temperaturze minusowej do -5st C. Takie wiązanie powoduje, że prędzej przerwiemy taśmę, niż odkleimy ją od muru. Koniec z odklejającymi się taśmami na wietrze jak jest to w przypadku folii z butylem. Lepiej dopłacić i kupić porządne taśmy niż potem żałować.

illbruck ME508 folia okienna Duo VV służy do uszczelniania spoiny przyłączeniowej okien.

Parametry:

Długość rolki: 25m

Szerokość taśmy: 70mm

Klej strona 1: Na całej powierzchni

Klej strona 2: pasek 20mm

Aplikacja

Samoprzylepna na całej powierzchni illbruck ME508 folia okienna Duo VV służy do uszczelniania szczeliny przyłączeniowej okien. Posiada ona inteligentną i bardzo dobrze przyczepną samoprzylepność, która sprawia że mocowanie na niemal każdym podłożu jest proste i szybkie. Z powodu zmiennego współczynnik sd folia może być stosowana wewnątrz oraz na zewnątrz. ME508 spełnia wymogi i zalecenia wspólnoty RAL do okien i drzwi domowych "wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz". Ponadto jest ona w pełni pokrywalna tynkiem dzięki laminowaniu włóknem oraz wspaniale przylega do wielu typowych w budownictwie podłoży, np. mur, beton, PCV, metal, drewno oraz do wszystkich typowych substancji izolujących (EPS, XPS, PUR- twarda piana).

ZALETY:

  • Samoprzylepna na pełnej powierzchni, zmienna pod wpływem przepuszcalnosci wilgoci folia zespolona z podzielona tasma samoprzylepna.
  • Ideana przepuszcalność wilgoci
  • Łatwe jej pozycjonowanie ze wzlędu na poczatkową zdolność do przyklejenia i odklejenia.
  • Optymalna siła klejenia powstaje z opóźnieniem.
  • Niskie ryzyko przy planowaniu, ze względu na jej zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz - nie istnieje niebezpieczeństwo pomyłki.
  • Wspaniały potencjał schnięcia dzięki zmiennemu współczynnikowi sd (zapobiega powstawaniu pleśni).
  • 10 letnia dodatkowa gwarancja „i3“
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...