Cena za karton = 12sztJednokomponentowa piana poliuretanowa utwardzająca się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu charakteryzująca się jednorodną, drobnokomórkową strukturą. Piana produkowana jest w zakładzie mającym wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.
REKOMENDOWANE ZASTOSOWANIA- uszczelnienie przy montażu okien
- uszczelnienie przy montażu drzwi
- wypełnianie wolnych przestrzeni, pęknięć, szczelin, przepustów rurowych
- uszczelnianie złączy dachowych, ścianowych i stropowych
- wysoka izolacja termiczna
- wysoka izolacja akustyczna
- Niska prężnośc i postekspansja
- Niska temperatura pracy od -10°C
- Współczynnik przewodzenia ciepła 0,036 W/m2K
- Wstępnie sucha po ok 10min.
- Obróbka po ok 45min w tem 20°C
- Odporna na temperature od -50°C do +90°C (po całkowitym utwardzeniu)
- Paro i wodoodporna
- Chronić przed UV
- Stabilna wymiarowo
- Po wyschnięciu całkowicie nieszkodliwa
SPOSÓB UŻYCIAPrzed przystąpieniem do aplikacji zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa podaną w MSDS-ie.
Przygotowanie podłoża- Pianka wykazuje przyczepność do typowych materiałów budowlanych takich jak: cegła, beton, tynk, drewno, metale, styropian, twarde PCW i sztywne piany PUR.
- Podłoże robocze oczyścić i odtłuścić.
- Zabezpieczyć powierzchnie narażone na przypadkowe zabrudzenie pianą.
- Przygotowanie produktu
- Zbyt zimną puszkę doprowadzić do temp pokojowej np. przez zanurzenie w ciepłej wodzie o temperaturze do +30°C lub pozostawić w temperaturze pokojowej przez min 24h. Minimalna temperatura puszki to +5°C.
- Temperatura aplikatora nie może być niższa niż temperatura puszki.
Aplikacja- Założyć rękawiczki ochronne.
- Energicznie wstrząsać puszką (10-20 sek. zaworem w dół) w celu dokładnego wymieszania składników.
- Przykręcić puszkę do aplikatora.
- Pozycją roboczą puszki jest pozycja „zaworem w dół”.
- Pionowe szczeliny wypełniać pianą od dołu do góry.
- Nie wypełniać całej szczeliny – piana zwiększa swoją objętość.
- W przypadku uszczelniania stolarki otworowej zachować odstęp minimum 10 mm i maksimum 30 mm między ościeżem a ościeżnicą. Szczeliny > 30 mm są niezalecane. Szczeliny szersze niż 30 mm wypełniać od dołu do góry od jednej ścianki do drugiej naprzemiennie tworząc wzór zygzak. Szczeliny > 50 mm są niedopuszczalne.
- Jeśli pracę przerywa się na dłużej niż 5 minut dyszę aplikatora ze świeżą pianą a także zawór należy wyczyścić czyścikiem do pian poliuretanowych. W tym celu należy nałożyć plastikową rurkę dołączoną do opakowania aplikatora na jego wylot tak aby podczas czyszczenia uniknąć tworzenia się mgiełki zawierającej czyścik i pozostałość z aplikatora. Następnie puszkę z czyścikiem należy nakręcić na aplikator i naciskać jego spust do momentu gdy będzie z niego wypływać czysty płyn. Wstrząsnąć puszkę przed ponowna aplikacją.
Prace po zakończeniu aplikacji- Niezwłocznie po pełnym utwardzeniu piany należy zabezpieczyć ją przed działaniem promieni UV używając do tego np.: tynku, farb.
- Po zakończeniu pracy aplikator należy dokładnie wyczyścić. W tym celu należy nałożyć plastikową rurkę dołączoną do opakowania aplikatora na jego wylot tak aby podczas czyszczenia uniknąć tworzenia się mgiełki zawierającej czyścik i pozostałość z aplikatora. Następnie puszkę z czyścikiem należy nakręcić na aplikator i naciskać jego spust do momentu gdy będzie z niego wypływać czysty płyn.
Ograniczenia / uwagi- OSADZANIE DRZWI I OKIEN BEZ UŻYCIA ŁĄCZNIKÓW MECHANICZNYCH JEST NIEDOZWOLONE. BRAK ŁĄCZNIKÓW MECHANICZNYCH MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ DEFORMACJI MONTOWANEGO ELEMENTU.
- Proces utwardzania zależy od temperatury i wilgotności otoczenia. Spadek temperatury otoczenia w ciągu 24 h po zastosowaniu poniżej minimalnej temperatury aplikacji może wpływać na obniżenie jakości i/lub prawidłowość uszczelnienia.
- Wraz ze spadkiem temperatury spada wydajność oraz wydłuża się czas utwardzania piany. Zbyt wczesne próby wstępnej obróbki mogą powodować nieodwracalne zmiany w strukturze piany i jej stabilności a także mają wpływ na pogorszenie się parametrów użytkowych piany.
- Otwarte opakowanie pianki należy zużyć w ciągu 1 tygodnia.
- Piana wykazuje brak przyczepności do polietylenu, polipropylenu, poliamidu, silikonu i teflonu.
- Świeżą pianę usuwać czyścikiem do pian poliuretanowych.
- Utwardzoną pianę można usunąć jedynie mechanicznie (np. za pomocą noża).
- Jakość i stan techniczny użytego aplikatora wpływa na parametry finalnego produktu.
- Nie stosować pianki w pomieszczeniach bez dostępu świeżego powietrza i słabo wentylowanych a także w miejscach narażonych na bezpośredni wpływ promieni słonecznych