Wczytuję dane...
Model: BP13MINI-U-250-CSZAR
Kod producenta: BP13MINI-U-250-CSZAR
Waga produktu: 0.5000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Bella-Plast

Długość listwy: 250cm

Kolor: Antracyt (Ciemno szary) grafit zbliżony do RAL 7016, lub 7024

Szerokość korytka: 3mm

Szerokość listwy: 6mm

Uszczelka: TAK (w kolorze listwy)

Zastosowanie:

Do wykonywania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem strukturalnym.

Walory użytkowe:

  • brak pęknięć na styku ościeżnicy okiennej i tynku
  • brak dostawania się wody pod okładzinę termiczną przy glifie wokół okna
  • równe, estetyczne oraz prostolinijne wykończenie tynku wokół okna

Montaż:

Listwy dylatacyjne przyokienne serii BP13 należy montować na zewnętrznej powierzchni ościeżnicy okiennej, na zewnątrz budynku – dokładny sposób montażu został opisany w instrukcji montażu STEP by STEP.

Przed montażem należy oczyścić powierzchnię ościeżnicy okiennej z kurzy, oleju, brudu. W tym celu można posłużyć się denaturatem, względnie płynem do mycia szyb. Nie dopuszcza się montażu (przyklejenia) listwy na mokrą powierzchnię lub w temperaturach ujemnych, a także przyklejania listew na powierzchnię ościeżnicy pokrytą skroploną parą wodną (zjawisko występujące podczas gwałtownej zmiany temperatury – np. godziny poranne). Należy także unikać przyklejania listew do mocno nagrzanej ościeżnicy okiennej – zwłaszcza w ciemnych kolorach. Optymalna temperatura (powierzchni jak i otoczenia) montażu listew to przedział od 5 st.C do 25 st. C. Po przyklejeniu listwy do ościeżnicy zaleca się mocne dociśnięcie listwy do podłoża na całej jej długości. Listwy przyokienne posiadają trwale zamontowany do korpusu głównego pas siatki szklanej, który należy nakleić na powierzchnię okładziny termicznej (glif) stosując klej do zatapiania siatki szklanej.

Nie należy wprowadzać kleju do wnętrza korytka listwy (kształt korpusu listwy jest w kształcie litery „U” – zwany korytkiem na tynk). Korytko powinno zostać wypełnione tynkiem, przy czym tynk nie może znajdować się poza korytkiem – powierzchnia tynku powinna być licowana z powierzchnią zewnętrzną korytka (bocznej ścianki listwy, korpusu głównego). Zaleca się rozpoczęcie prac z klejem do zatapiania siatki szklanej po kilku godzinach od zamontowania listew.

Uwaga:

Listwy Serii BP13 zostały pozytywnie zaaprobowane do montażu na ościeżnicach okiennych PVC, drewno, aluminium przez ITB – Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...