Wczytuję dane...
Model: BP12MINI-U-300-ANTRA
Kod producenta: BP12MINI-U-300-ANTRA
Waga produktu: 0.5000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Bella-Plast

Długość listwy: 300cm

Kolor: Antracyt (grafit) zbliżony do RAL 7016 lub RAL 7024

Szerokość korytka: 3mm

Szerokość listwy: 6mm

Uszczelka: TAK (w kolorze listwy)

Zastosowanie:

Do wykonywania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem wewnętrznym (gipsowym, cementowo-wapiennym).

Walory użytkowe:

  • eliminuje pęknięcia tynku na styku ościeżnicy okiennej z tynkiem
  • uszczelnia połączenie ościeżnicy okiennej z tynkiem
  • estetycznie i prostoliniowo wykańcza połączenie ościeżnicy okiennej z tynkiem
  • przyśpiesza prace tynkarskie

Listwy serii BP12 to typowe, powszechnie stosowane listwy dylatacyjne do prawidłowego wykonania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem wewnętrznym. Listwa posiada specjalną nienasiąkliwą piankę dylatacyjną, uszczelkę chroniącą piankę przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz element tracony. W ofercie posiadamy kilka wymiarów listew w zależności od potrzeb. Oferujemy różne szerokości zewnętrzne listwy i różne szerokości wewnętrznego korytka na masę tynkarską.

Montaż:

Zamontowanie listwy należy rozpocząć od wyczyszczenia, osuszenia i odtłuszczenia ościeżnicy okiennej. Następnie należy wyznaczyć miejsce naklejenia listwy serii BP12 na ościeżnicę okienną. Kolejny krok to odcięcie nożem odpowiedniej długości odcinków. Przed przyklejeniem listwy należy usunąć żółtą osłonkę z białej pianki dylatacyjnej i od razu przykleić listwę do ościeżnicy. Po przyklejeniu listew do ościeżnicy powinno się odczekać ok. 2 godzin, co zapewni dobre związanie kleju. Kolejnym krokiem jest naklejenie na okno folii zabezpieczającej okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. Listwy serii BP12 zaopatrzona jest w ruchomy element tracony, na którym znajduje się ścieżka klejowa zabezpieczona żółtą osłonką. Należy usunąć żółtą osłonkę i do ścieżki klejowej nakleić folię. Tak przygotowane okno pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich bez obaw, że okno zostanie trwale zabrudzone.

Tynk należy zacierać w ten sposób, ażeby wprowadzić go do korytka listew BP12, po czym dokładnie na zewnętrznej krawędzi listwy należy odciąć nadmiar tynku. Po wyschnięciu tynku (najlepiej po kilku dniach – w zależności od warunków atmosferycznych) usunąć z listwy element tracony wraz z ochronną folią okienną.

Usuwanie elementu traconego należy rozpocząć od narożnika okiennego jednym ruchem w dół.

Uwaga:

Listwy serii BP12 zostały pozytywnie zaaprobowane do montażu na ościeżnicach okiennych PVC, drewno, aluminium przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie ITB.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...