Wczytuję dane...
Model: BP12-MINI-BU-2,5-BIA
Kod producenta: BP12-MINI-BU-2,5-BIA
Waga produktu: 0.2000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 35.00 PLN
UWAGA! – listwy BP12 dylatacyjne przyokienne jako jedyne na rynku posiadają badania Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie (ITB) dopuszczające je do stosowania do okiem PVC, drewnianych i aluminiowych (Aprobata Techniczna AT-15-9164/2013)

Listwy bez siatki - takie jak na tej aukcji występują tylko w odmianie z korytkiem 6mm (standard). Ze względu na znikome zastosowanie, producent nie produkuje już odmiany MIDI (z wąskim korytkiem) bez siatki. Odmiana MIDI dostępna jest tylko w listwach z siatką (posiadamy je na innych aukcjach) a więc do tynków zewnętrznych cienkowarstwowych.

Walory użytkowe:

- eliminuje pęknięcia tynku na styku ościeżnicy okiennej z tynkiem

- uszczelnia połączenie ościeżnicy okiennej z tynkiem

- estetycznie, równo wykańcza połączenie ościeżnicy okiennej z tynkiem

- przyspiesza prace tynkarskie

- dostępna w kolorach drewnopodobnych – podnosi estetykę przy drewnianych oknach wybarwianych i z kolorowymi okleinami

Montaż: Listwy serii BP12 to typowe, powszechnie stosowane listwy dylatacyjne do prawidłowego wykonania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem wewnętrznym. Listwa posiada specjalną nienasiąkliwą piankę dylatacyjną, uszczelkę chroniącą piankę przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz element tracony. W ofercie posiadamy kilka wymiarów listew w zależności od potrzeb. Oferujemy różne  szerokość zewnętrzne i różne szerokości wewnętrznego korytka na masę tynkarską.

Dostępne są także listwy serii BP12 w kolorach drewna i oklein drewnopodobnych: złoty dąb, palisander, mahoń, teac, ciemny orzech.

Montaż listwy należy rozpocząć od wyczyszczenia, osuszenia i odtłuszczenia ościeżnicy okiennej. Następnie należy  wyznaczyć miejsce naklejenia listwy BP12 na ościeżnicę okienną. Kolejny krok to odcięcie nożem odpowiedniej długości odcinków. Przed przyklejeniem listwy należy usunąć żółtą osłonkę z białej pianki dylatacyjnej (FOTO 1) i od razu przykleić listwę do ościeżnicy. Po przyklejeniu listew do ościeżnicy powinno się odczekać ok. 2 godzin, co zapewni dobre związanie kleju. Kolejnym krokiem jest naklejenie na okno folii zabezpieczającej okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. Listwa BP12 zaopatrzona jest w ruchomy element tracony (FOTO 3) na którym znajduje się ścieżka klejowa zabezpieczona żółtą osłonką (FOTO 2). Należy usunąć żółtą osłonkę (FOTO 2) i do ścieżki klejowej nakleić folię. Tak przygotowane okno pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich bez obaw że okno zostanie trwale zabrudzone.

Tynk należy zacierać w ten sposób, ażeby wprowadzić go do korytka w listwie BP12, po czym dokładnie na zewnętrznej krawędzi listwy odciąć nadmiar tynku. Po wyschnięciu tynku (najlepiej po kilku dniach – w zależności od warunków atmosferycznych) usunąć z listwy element tracony wraz z ochronną folią okienną. Usuwanie elementu traconego należy rozpocząć od narożnika okiennego jednym ruchem w dół.

iii-1-1
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...