Wczytuję dane...
Model: BP14-LUXN-250
Kod producenta: BP14-LUXN-250
Waga produktu: 0.3000 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Bella-Plast

Okapniki PCV z siatką (kapinosy) BP14 LUX N, BP14 PLUS N, BP14LUX, BP14 ECO PLUS

Uwaga! Nowe wzory listew okapnikowych: BP14 PLUS N – nowa listwa z taśmą ochronną oraz BP14 LUX N – nowa listwa podtynkowa. Listwy gwarantują wykończenie dolnej krawędzi elewacji w bardzo precyzyjny sposób z użyciem minimalnej ilości tynku, co zapewnia obniżenie kosztów.

Zastosowanie: do odprowadzania wody z elewacji ociepleniowej.

Walory użytkowe:

- odprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji

- wzmocnienie oraz równe i estetyczne wykończenie dolnych krawędzi elewacji

- łatwy, szybki montaż

Montaż: okapnik należy montować w miejscach gdzie wymagane jest odprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem, nad oknem i innymi miejscami gdzie woda spływająca po elewacji może podcieknąć pod wystające na zewnątrz elementy elewacji. W celu prawidłowego montażu należy zatopić siatkę z włókna szklanego w którą jest zaopatrzony okapnik, w kleju przeznaczonym do montażu siatki szklanej do styropianu lub wełny szklanej. Klej należy rozprowadzić po powierzchni styropianu lub wełny specjalną pracą, dbając o jego równomierne rozłożenie. Następnie należy wtopić w klej siatkę szklaną pochodzącą z listwy okapnikowej po czym od razu przykryć tą siatkę systemową siatką szklaną na zakład 10cm. Operację tą należy wykonywać w jednej czynności, ażeby w efekcie obydwie siatki szklane (siatka od okapnika i siatka systemowa) zostały zatopione w kleju tworzącym jedną warstwę (strukturę).

Po wyschnięciu kleju można rozpocząć tynkowanie. Tynk powinien zostać rozprowadzony równomiernie, w ten sposób ażeby wypełnić w okapniku całe miejsce przeznaczone na tynk.

Tabela okapników

*- zapytaj o niestandardowe długości

Do listew aluminiowych startowych zaleca się stosować listwę okapnikową BP14 LUX COK. Listwa BP14 LUX COK należy wkleić od dołu na listwę aluminiową startową (cokołową) za pomocą specjalnej piankowej taśmy klejącej, która znajduje się na listwie BP14 LUX COK. Następnie należy siatkę szklaną zamontowaną na listwie BP14 LUX COK przykleić do powierzchni okładziny termicznej za pomocą kleju do zatapiania siatki szklanej w systemach dociepleń metodą "lekka-mokra" po czym należy na zakład min. 10cm przykryć tę siatkę - siatką szklaną elewacyjną i obydwie siatki zaciągnąć klejem. Listwa BP14 LUX COK zapewnia bardzo estetyczne, równe zakończenie dolnej części elewacji w postaci solidnego okapnika PVC oraz przede wszystkim eliminuje częste zjawisko pękania tynku na granicy listwy startowej (cokołowej) aluminiowej i tynku strukturalnego.

Montaż okapników z siatką „step by step”

Montaż należy rozpocząć od pokrycia klejem powierzchni okładziny termicznej (FOTO 1).

Następnie siatkę szklaną w którą zaopatrzona jest listwa okapnikowa należy wtopić w „mokry” klej  - w ten sposób ażeby klej „przeszedł”  przez siatkę na zewnątrz (FOTO 2). Tak zatopioną siatkę pochodzącą z listwy okapnikowej należy przykryć siatką systemową i całkowicie zaciągnąć klej na obydwie siatki (FOTO 3).

I-1-montaz1-FOTO1I-1-montaz2-FOTO2I-1-montaz3-FOTO3

W zależności od rodzaju okapnika (np. LUX, ECO) klej należy zaciągnąć w odpowiedni sposób.

Okapnik BP14 LUX – podtynkowy – wymaga ażeby klej zaciągnąć do dolnej krawędzi listwy (FOTO 4).

Okapnik BP14 ECO – wymaga ażeby klej zaciągnąć w ten sposób by pozostawić średnio kilka milimetrów nie zatynkowanego białego profilu (FOTO 5)

Takie zaklejenie obydwu profilów spowoduje, że w przypadku okapnika BP14 LUX tynk strukturalny zostanie zaciągnięty na równo z dolną krawędzią listwy, co w efekcie spowoduje że okapnik ten nie będzie widoczny. Z kolei okapnik BP14 ECO należy zatynkować na równo z niebieską folią ochronną. Folie należy usunąć bezpośrednio po tynkowaniu. Usunięta folia zapewni pozostawienie widocznej krawędzi okapnika –czystej (wolnej od kleju i brudu) (FOTO 6). Widoczna krawędź okapnika BP14 ECO można pozostawić bez malowania lub pomalować dowolnym kolorem zgodnym z RAL tynku.

I-1-montaz4-FOTO4I-1-montaz5-FOTO5I-1-montaz6-FOTO6
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...