Wczytuję dane...
Model: BP11SH5-300
Waga produktu: 0.3000 kg
Realizacja zamówienia: 72 godzin
Koszt wysyłki od: 35.00 PLN

Przedmiotem aukcji jest listwa do boniowania z siatką 2x100mm, wymiar korytka to 50x20mm (50 to szerokość), długość listwy 240cm (przy odbiorze osobistym 300cm). Korytko zabezpieczone folią ochronną, którą usuwamy po montażu pozostawiając czyste korytko. Listwa 10x10mm posiada zamiast folii piankę zabezpieczającą.

BP11S, BP11MINI – listwy do boniowania PVC z siatką

WZÓR ZASTRZEZONY Urząd Patentowy R.P

Boniowanie czyli wykonywanie ozdobnych rowków w elewacji jest zabiegiem architektonicznym, powszechnym już w czasach starożytnych. Obecnie metoda ta jest z powodzeniem stosowana we współczesnej formie architektonicznej wznoszonych budynków.

Boniowanie poprawia efekt wizualny elewacji, podnosi jej walory estetyczne, wprowadza podziały, które uszlachetniają i czynią nawet wyjątkowo monotonną i bez pomysłu elewację – ciekawą.

Najważniejszy efekt boniowania (w przypadku boni położonych poziomo) to spowodowanie optycznego „obniżenia” budynku.

Zastosowanie: do wykonywania ozdobnych boni w elewacji ociepleniowej.

Walory użytkowe:

- gwarancja uzyskania prostych, równych rowków w elewacji

- wzmocnienie krawędzi rowka poprzez wprowadzenie listwy z twardego PCV

- tańszy i szybszy montaż w porównaniu z „ręcznym” boniowaniem z użyciem kątowników z siatką

- szczelne połączenie listew do boniowania poprzez stosowanie łączników do boni

- odporność  na wodę i uszkodzenia mechaniczne

Montaż: Listwy do boniowania dostępne są w czterech powszechnie stosowanych szerokościach: 10mm, 20mm, 30mm, 50mm. Głębokość boni to 20mm, z wyjątkiem boni BP11 H1 gdzie głębokość jest 10mm.

Bonie PCV stosuje się zarówno do elewacji na wełnie mineralnej i na styropianie o ile kolor elewacji  na styropianie nie posiada zbyt wysokiego współczynnika pochłaniania energii słonecznej, co powoduje silne nagrzanie powierzchni elewacji i skurczenie się styropianu nawet do 15% objętości.

Listwy do boniowania w wersji z siatką dostępne są w trzech powszechnie stosowanych szerokościach: 20mm, 30mm, 50mm. Głębokość boni to 20mm. Zastosowana siatka szklana jest trwale zamontowana (poprzez zgrzew  ultradźwiękowy, bezklejowy) wzdłużnie  po obydwu stronach boni. Szerokość siatki to 2 x 100mm.

 

BP11 LISTWY PCV DO BONIOWANIA Z SIATKĄ

nazwa

długość (mm)*

szerokość (mm)

głębokość (mm)

sztuk / opakowanie zbiorcze

BP11 H1 S

3000

10

10

20

BP11 H2 RS

3000

20

20

20

BP11 H3 RS

3000

30

20

20

BP11 H5 RS

3000

50

20

20

 

Wśród tradycyjnych listew do boniowania oferujemy także tzw. „mini bonię” BP11 MINI.

Oprócz wykonywania ozdobnych boni w elewacji – bonia BP11 MINI – służy do rozdzielania kolorów tynku, tworzenia podziałów na sekcje w dowolnych kształtach.

Listwa do boni BP11 MINI w odróżnieniu od tradycyjnych listew do boniowania to wąska o szerokości 7mm i głębokości 3mm natynkowa listwa PCV. W tym przypadku nie wykonuje się rowków w okładzinie termicznej. Montaż odbywa się poprzez naklejenie listwy wraz z siatką na powierzchnię elewacji uprzednio rozprowadzając klej na powierzchni zastosowanego materiału termicznego. Pasy siatki, w które jest zaopatrzona bonia BP11 MINI powinny zostać przykryte zbrojącą siatką elewacyjną i zatopione razem w kleju w jednej operacji klejenia.  Bonia BP11 MINI doskonale nadaje się do wykonywania w elewacji dowolnych podziałów. Można uzyskać np. efekt cegieł klinkierowych (na cokole) lub większych elementów elewacyjnych np. płyt piaskowca lub granitu – dostosowując jedynie rodzaj tynku ozdobnego. Koszt takiej operacji to kilka procent kosztów zastosowania elewacyjnych płyt granitowych lub piaskowca.

 

NOWOŚĆ NA INNYCH AUKCJACH! ::

BP11 LISTWA PCV DO BONIOWANIA Z SIATKĄ MINI 7mm

nazwa

długość (mm)*

szerokość (mm)

głębokość (mm)

sztuk / opakowanie zbiorcze

BP11 MINI 7mm

3000

7

3

25

 

 

UWAGA !

W przypadku koloru tynku elewacji w ciemnej barwie należy skonsultować  z producentem tynku oraz z architektem budynku stopień pochłaniania energii słonecznej przez powierzchnię elewacji. Zbyt wysokie pochłanianie energii słonecznej wyklucza stosowanie jako okładziny termicznej STYROPIAN gdyż ulega on procesowi degradacji i wysokiemu skurczu – nawet do 15% objętości !!! W takim przypadku elewacja zostanie zniszczona – reklamacje dotyczące uszkodzeń kierowane do Bella Plast – będą nieuzasadnione.

Na innych aukcjach pozostałe elementy - łączniki, narzędzia itp.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...