Wczytuję dane...
Model: BP11H5-300
Waga produktu: 0.3000 kg
Realizacja zamówienia: 72 godzin
Koszt wysyłki od: 35.00 PLN

Przedmiotem aukcji jest listwa do boniowania 50x20mm o dlugości 240cm (przy odbiorze osobistym 300cm) z folią zabezpieczającą w korytku w celu nie ubrudzenia powierzchni.

BP11HR listwy do boniowania PVC bez siatki

Boniowanie czyli wykonywanie ozdobnych rowków w elewacji jest zabiegiem architektonicznym, powszechnym już w czasach starożytnych. Obecnie metoda ta jest z powodzeniem stosowana we współczesnej formie architektonicznej wznoszonych budynków.

Boniowanie poprawia efekt wizualny elewacji, podnosi jej walory estetyczne, wprowadza podziały, które uszlachetniają i czynią nawet wyjątkowo monotonną i bez pomysłu elewację – ciekawą.

Najważniejszy efekt boniowania (w przypadku boni położonych poziomo) to spowodowanie optycznego „obniżenia” budynku.

Zastosowanie: do wykonywania ozdobnych boni w elewacji ociepleniowej.

Walory użytkowe:

- gwarancja uzyskania prostych, równych rowków w elewacji

- wzmocnienie krawędzi rowka poprzez wprowadzenie listwy z twardego PCV

- tańszy i szybszy montaż w porównaniu z „ręcznym” boniowaniem z użyciem kątowników z siatką

- szczelne połączenie listew do boniowania poprzez stosowanie łączników do boni

- odporność  na wodę i uszkodzenia mechaniczne

Montaż: Listwy do boniowania dostępne są w czterech powszechnie stosowanych szerokościach: 10mm, 20mm, 30mm, 50mm. Głębokość boni to 20mm, z wyjątkiem boni BP11 H1 gdzie głębokość jest 10mm.

Bonie PCV stosuje się zarówno do elewacji na wełnie mineralnej i na styropianie o ile kolor elewacji  na styropianie nie posiada zbyt wysokiego współczynnika pochłaniania energii słonecznej, co powoduje silne nagrzanie powierzchni elewacji i skurczenie się styropianu nawet do 15% objętości.

Listwy do boniowania w wersji z siatką dostępne są w czterech powszechnie stosowanych szerokościach: 10mm, 20mm, 30mm, 50mm. Zastosowana siatka szklana marki „VERTEX” jest trwale zamontowana (poprzez zgrzew ultradźwiękowy, bezklejowy) wzdłużnie po obydwu stronach bonii. Szerokość siatki to 2 x 100mm.

 

 

WZÓR ZASTRZEZONY Urząd Patentowy R.P

od lewej: BP11 H1, BP11H2R, BP11H3R, BP11H5R

Zapraszamy do zakupów listew do boniowania z nową czerwoną folią ochronną o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Listwy z folią ochronną niebieską – dostępne do wyczerpania zapasów.

BP11 LISTWY PCV DO BONIOWANIA BEZ SIATKI

nazwa

długość *

szerokość (mm)

głębokość (mm)

sztuk / opakowanie zbiorcze

BP11 H1

L300

10

10

20

BP11 H2R

L300

20

20

20

BP11 H3R

L300

30

20

20

BP11 H5R

L300

50

20

20

 

 

i-3-2 i-3-3 i-3-4

UWAGA !

W przypadku koloru tynku elewacji w ciemnej barwie należy skonsultować  z producentem tynku oraz z architektem budynku stopień pochłaniania energii słonecznej przez powierzchnię elewacji. Zbyt wysokie pochłanianie energii słonecznej wyklucza stosowanie jako okładziny termicznej STYROPIAN gdyż ulega on procesowi degradacji i wysokiemu skurczu – nawet do 15% objętości !!! W takim przypadku elewacja zostanie zniszczona – reklamacje dotyczące uszkodzeń kierowane do Bella Plast – będą nieuzasadnione.

 

Listwy do boniowania BP11 montaż „step by step”

W przypadku montażu w styropianie najlepiej jest wypalić odpowiedniej szerokości rowki. W tym celu należy posłużyć się specjalną wypalarką (FOTO 1, FOTO 2) dostępną obecnie w większości wypożyczalni sprzętu budowlanego. Wypalone rowki (FOTO 3, FOTO 4) powinny być szersze od użytego profilu do boniowania o ok. 1 – 2mm oraz oczywiście wypoziomowane. Rowki można wykonać także bez konieczności ich wypalania. Wystarczy posłużyć się arkuszami styropianu o grubości 20mm i po prostu nakleić na położony wcześniej styropian pozostawiając pomiędzy naklejonymi arkuszami odpowiedniej szerokości odstępy (rowki).

i-3-montaz-foto1 i-3-montaz-foto2
i-3-montaz-foto3 i-3-montaz-foto4

W tak wykonany rowek, wprowadzamy klej do montażu styropianu i zatapiamy w nim listwę do boniowania (FOTO5, FOTO 6). Jednocześnie (w tej samej operacji klejenia) przyklejamy elewacyjną zbrojącą siatkę z włókna szklanego uprzednio oczywiście rozprowadzając klej po powierzchni styropianu. Siatka zbrojąca powinna przykryć perforowane skrzydełka listwy do boniowania  i zostać zatopiona w kleju (FOTO 7). Następnie po wyschnięciu kleju można rozpocząć tynkowanie elewacji. Zarówno klej jak i tynk powinny „dochodzić” na listwę do boniowania nie dalej niż wzdłużny ogranicznik na listwie. Malowanie boni powinno się poprzedzić osuszeniem, odtłuszczeniem (denaturatem lub acetonem). Najlepszy efekt uzyskuje się jeśli kolor boni będzie taki jak kolor tynku – wówczas w pełni wykorzystamy grę światło/cień którą dają nam rowki w elewacji.

i-3-montaz-foto5 i-3-montaz-foto6 i-3-montaz-foto7

Montaż boni w wełnie mineralnej jest analogiczny jak montaż w styropianie. Różnica polega na wykonaniu odpowiednich rowków w wełnie. Można je wykonać na dwa sposoby: wyciąć ostrym nożem lub zastosować dodatkową wełnę o grubości 20mm naklejając ją na wełnę właściwą w ten sposób ażeby pozostawić pomiędzy arkuszami wełny odstępy o szerokości zastosowanych listew do boniowania.

Montaż boni z siatką odbywa się analogicznie jak montaż boni bez siatki z tą różnicą że pasy siatki zamontowane na listwie powinny zostać przykryte „na zakład” siatką zbrojącą i razem zatopione w kleju w jednej operacji klejenia. Bonie PCV z siatką gwarantują jeszcze mocniejsze i solidne wykonanie boniowania.

Łączenie boni (w wersji z siatką i bez siatki) polega na zastosowaniu łączników wzdłużnych do boni– stosowanych do łączenia boni z bonią oraz boni z kątownikiem narożnym wewnętrznym i zewnętrznym.

Realizacje zastosowania listew do boniowania BP11 - *.

i-3-10 i-3-11 i-3-12
i-3-13 i-3-14 i-3-15
i-3-16 i-3-17 i-3-18

*-zamieszczone zdjęcia ilustrują wyłącznie możliwości zastosowania listew do boniowania PCV. Celem prezentacji nie jest promocja architektury.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...